Jazyková mutácia: Čeština| Slovenština
Mena: |
 • Magazín

Predstavujeme Vám prémiový sprchový krém Apsley a jeho zaujímavú históriu

  Bohatá história Londýna bola vždy doprevádzaná príbehom Truefittu a dlho bola pre spoločnosť zdrojom inšpirácie. V deň, kedy náš zakladateľ, William Francis Truefitt, otvoril v roku 1805 svoj obchod na Long Acre, zúrila na vzdialených moriach bitka pri Trafalgare. Historické osobnosti, ich záštitu si Truefitt užil, sú často tí, ktorí utvárali Britániu a ich kultúru; od kráľa Juraja III. po sira Winstona Churchilla, lorda Palmerstona po kráľovnu Viktóriu. Naša adresa na ulici St James’s Street je v samom srdci gentlemanského Mayfairu, kde blízkosť kráľovských palácov premenila oblasť v centrum pre obchodníkov a dodávateľov toho nejlepšieho tovaru po generácie kráľovien a kráľov, princov a princezien.

   

  Ale bola to ďalšia dôležitá londýnska pamiatka, v malej vzdialenosti západne od St James's, ktorá inšpirovala vytvorenie nášho Apsley Cologne v roku 2016. Veľké a dobré britské aristokracie už dlho razili cestu k našim dverám a Arthur Wellesley, 1. vojvoda Wellingtonu, víťaza bitky pri Waterloo a bývalého predsedu vlády, sa nijak nelíšil. Na jeho počesť bol vytvorený Apsley Cologne a názov prevzatý z jeho neoklasicistického sídla v Apsley House v Hyde Park Corner. Hovorí sa, že pokiaľ by niekto poslal list na svoju historickú adresu „Apsley House, 1 London“, stále by dorazil, pretože miesto bolo ikonickým londýnskym orientačným bodom aj v rokoch 1700 a 1800; dom bol „prvým“ domovom po mýtnych bránach Knightsbridge, ktoré oddeľovali Londýn od prírody a označovali „začiatok“ hlavného mesta, teda adresu.

  A tak vznešený domov a jeho hrdinský obyvateľ inšpiroval jednu z našich nejslávnejších a nejobľúbenejších vôní, ktorá plynulo kombinuje zaujímavé základné tóny tlejúceho dreva s jemne vyváženými podtónmi ľahkého grapefruitu, pepru, citróna, levandule a cédrového dreva. A teraz začíname novú kapitolu s Apsley Bath & Shower Cream. Tento bohato formulovaný produkt, navrhnutý našimi remeselníkmi, využíva najkvalitnejšie rastlinné oleje a ingrediencie odvodené z kokosového oleja k vytvoreniu hladkej zvlhčujúcej peny a zanecháva pokožku jemne vyčistenú, príjemne zvlhčenú a lahodne voniacu. Balenie nadväzuje na vznešenú eleganciu, ktorá je charakteristickým znakom radu Apsley, s krásnymi tónmi kakaových bôbov proti lesklým zlatým písmam a vrchnej časti fľaše. Už dlho to požadujú naši mecenáši a teraz sa pridáva k sade produktov Apsley - od jedinečného parfému Apsley Cologne, po holiace mydlá, krémy a balzamy na holenie.

  Vzhľadom k tomu, že bohatá tapiséria histórie Truefitt & Hill je tak často spájaná s postavami, vďaka ktorým je Británia skvelá, uznávame, že minulé i súčasné generácie dlhujú neprekonateľný dlh mužom, ako je vojvoda z Wellingtonu, a tým, ktorí sledovali a bojovali za svoju zem v jej nejtemnejšie hodiny. Preto sme sa rozhodli venovať produkty Truefitt & Hill Royal Hospital Chelsea pri príležitosti 75. výročia konca druhej svetovej vojny. Penzisti Chelsea Pensioners sú vo svojich uniformách Scarlet Secrets a tricornských klobúkoch tichými ikonami mesta a považujeme za česť byť schopní doplniť ich každodenný režim starostlivosti a pokračovať v tejto - dobre voniacej - tradícii. 

  The Chelsea Pensioner Jim Lycett

  The Chelsea Pensioner Jim Lycett

  E-Shop na míru - Foxmate.cz