Jazyková mutácia: Čeština| Slovenština
Mena: |
 • Magazín

Krém vs. mydlo na holenie - ktorý si vybrať ?

  Pre mnohých je holenie nevyhnutnou fuškou, ale s trochou praxe a trpezlivosti sa môže stať každodenným kontemplativným rituálom, ktorý smeruje k ošetreniu vašej pokožky, komunikácii so svojim odrazom a pomaly zostaví dobre upravenú a udržovanú fasádu na deň, ktorý vás čaká.

  Rituály mokrého holenia vyžadujú, aby ste si vybrali z možností, ktoré môžu byť diktované skúsenosťami alebo úctivým kývnutím na tradíciu. Môžete si vybrať viacčepeľový Fusion Razor alebo strojček na žiletky Doube Edge Razor, ktorý vám zaistí lepšie oholenie. Klasické holiace britvy poskytujú oholenie zo všetkých najbližšie, ale ich ovládanie je dovednosťou, ktorú je najlepšie ponechať profesionálnym holičom.

  Nech už si vyberiete akýkoľvek holiaci strojček, štetku, krém alebo mydlo, základné kroky ostanú rovnaké. Ohoľte si pokožku po kúpeli alebo sprche, keď sa póry otvorili; aplikácia oleja, ako je napríklad olej na holenie Pre-shave Oil, tiež pomôže každému holiacemu strojčeku ľahšie kĺzať po pokožke a zaistí tak hladšie a pohodlnejšie oholenie. Akonáhle si napeníte pokožku, chlďte po smere fúzov, nie proti nim. Opláchnite si tvár studenou vodou, aby ste uzavreli póry a osušili, potom použite balzam po holení, výbornou voľbou je napríklad náš klasický balzam Sandalwood Aftershave Balm

  Celý tento proces, ktorý skoro prejde do bežnej rutiny, vyžaduje jedno ďalšie rozhodnutie: krém na holenie alebo mydlo na holenie? Krém, ktorý sa dnes predáva v tube alebo miske, je pomerne nedávnym vývojom, pretože až do počiatku 20. storočia sa používali len tvrdé holiace mydlá. Hoci je možné krém na holenie naniesť priamo na tvár, dôkladnejšia práca sa urobí pomocou štetky na holenie, ktorá krém napení a po dosiahnutí správnej konzistencie ho preneste z misky na tvár, kde by mal byť rozotretý kruhovým pohybom. Tento proces je uľahčený, keď sa krém dodáva vo vlastnej miske, napríklad Trafalgar Shaving Cream.

  Krém je ľahší než mydlo, a preto je jednoduchšie vytvoriť funkčnú penu. Z tohto dôvodu je to výborná voľba pre mužov, ktorí práve vstupujú do tohoto veľmi mužského sveta alebo prechádzajú zo suchého holenia. Je tiež viac zvlhčujúci, a preto vhodnejší pre mužov s citlivou alebo suchou pokožkou; neparfémovaný krém na holenie Ultimate Comfort Shaving Cream, ktorý je obohatený o éterický olej z levandule, sa doporučuje pre veľmi citlivú pokožku.

  Mydlo na holenie je omnoho tradičnejšia možnosť. Bude to samozrejme nejakú dobu trvať, než si osvojíte správnu techniku, ako vytvoriť penu zo zatvrdnutého bloku mydla. Mydlo však funguje úplne rovnako ako krém s tým, že môže byť vhodnejší pro mužov, ktorí nemajú suchú alebo citlivú pokožku.

  Príťažlivosť tradičného produktu, ako je mydlo na holenie Sandalwood Shaving Soap in Wooden Bowl, spočíva v jeho starých školských konotáciách; pre mnoho mužov, ktorí stáli pred umývadlom, zapracovali štetku do mydla na holenie a uvoľnili známu vôňu, pripomenie im ich dedov a otcov a spojí ich s generáciami mužov, ktorí išli pred nimi, a pridali prvok nostalgie k rituálu holenia. Môžu si tiež užiť pomalšiu a viac reflexnú povahu oholenia, čo im umožní chvíľu kľudného prežúvania pred začiatkom dňa. 

  Zatiaľčo krém na holenie je rýchlejší a dynamickejší moderný bratranec, ideálny pre mužov, ktorí chcú zefektívniť svoju rutinu holenia a dosiahnuť skvelých výsledkov čo najrýchlejšie a najefektívnejšie, používanie mydla na holenie ponúka bohaté odmeny mužom, ktorí venujú čas a úsilie zvládnutia svojej peniacej techniky.

  Nech už si vyberiete krém na holenie alebo mydlo, máte na výber z radu možností a vôní, ktoré môžete vziať do úvahy a môžete zaistit, aby sa váš krém a balzam zhodovali, aby ste svetu predstavili koherentný profil vône. Truefitt & Hill poskytuje rad vonných „rodín“, ako sú Apsley, Trafalgar, Sandalwood, West Indian Limes, Grafton a 1805, ktoré vám umožnia doplniť vaše výrobky na holenie kolínskou vodou. Alebo si možete vybrať neparfémované výrobky na holenie, ako je rad Ultimate Comfort, a potom se môžete spoľahnúť na kolínsku vodu pre svoj vplyv na vôňu.

  Nech už si vyberiete akokoľvek, nejdôležitejším aspektom každého oholenia je naučiť sa ho užívať! 

  E-Shop na míru - Foxmate.cz