Jazyková mutácia: Čeština| Slovenština
Mena: |
 • Magazín

Ako sa starať o vaše fúzy

  Nechať si narásť fúzy je nepopierateľným záväzkom a nie je to ľahká záležitosť, vyžaduje to trpezlivosť a odhodlanie. Nesmieme však zabúdať, že fúzaté tváre nemusia znamenať neudržované. Pokiaľ si necháte narásť fúzy, je dôležité si uvedomiť, že to vyžaduje rovnakú starostlivosť a pozornosť ako čisto oholenú čeľusť.

   

  Dobrá rada od majstra Barbera

  „Muži môžu niekedy predpokladať, že protože im rastú fúzy, nemusia navštíviť holičstvo, ale tato mylná predstava by nemohla byť ďaleko od pravdy - stále potrebujete odbornú údržbu a radu,“ hovorí Daniel. Možnosť tento rok pracovať z domova znamenala, že mnoho mužov malo vzácnu príležitosť venovať viac času experimentovaniu s pestovaním fúzov, bohužiaľ nie vždy dosiahli požadovaného a dobre vylešteného výsledku.

  Návšteva holiča je obzvlášť dôležitá, keď pestujete strnisko poprvýkrát, pretože si možno zvyknete na štruktúru a konzistenciu vašich čerstvo vypestovaných fúzov - či už je to šľachovité alebo jemné - a skúsený holič môže nielen vylepšovať, definovať a upravovať štýl vášho strnniska, ale tiež doporučuje vhodné produkty, ktoré vám môžu pomôcť pokračovať v jeho dobrej práci doma.

  Zoznámte sa so šikovnými pomocníkmi

  Aj keď je váš holiaci strojček dočasne nadbytočný, mala by byť vaša kúpeľňová skrinka vybavená radom dalších nástrojov, ktoré vám pomôžu vylepšiť váš nový vzhľad. Zvážte investíciu do hrebeňa na fúzy, rovnako ako do malej kefy na fúzy a zastrihovača fúzov. Použite ich, aby vaše strnisko bolo presné a uniformné a nezabudnite nasmerovať hrebeň a kefu pohybelom dole. Ox Horn Beard Brush a Mustache Comb sú dokonalým nástrojom, ktorý vám v tom pomôže, a ich veľkosť kapsy vám umožní ostať upravení, aj keď ste vonku. Uistite sa, že si svoje fúzy začnete narovnávať skôr, než dosiahnu fázu divokosti. S rastom ich potom bude omnoho jednoduchšie upravovať. 

  Ďalším zásadným krokom vo vašom režime starostlivosti je rozhodnutie, či použiť balzam na fúzy alebo olej na fúzy.

  Balzam Gentleman’s Beard Balm, ktorý je vyrobený zo 100% prírodných ingrediencií, sa ľahko vstrebáva a vytvára prirodzenejší, matnejší vzhľad. Jeho jedinečný vzorec vyživí a zjemní aj tie najtvrdšie fúzy a protože má väčšiu váhu, je perfektne vhodný pre kratšie a plnšie fúzy. 

  Náš Gentleman’s Beard Oil, na druhej strane, zanecháva lesklejší povlak a je výborným produktom pre dlhšie fúzy. Odborne zmiešaný s nejlepšími prírodnými olejmi, ako je kokosový orech, avokádo, jojoba a argan, slúži k sníženiu podráždenia, kondície a vyživuje fúzy i pokožku. Je obzvlášť dokonalý svojou schopnosťou zabrániť tomu, aby sa fúzy stali drsnými a udržoval fúzy úhľadne skrotené a dokonale upravené.

   

  Miesta so zvláštnou pozornosťou

  Je nutné mať na pamäti určité problémové oblasti, aby ste zaistili, že vaše fúzy vyzerajú skôr rafinovane než nerovnomerne a neupravene, hovorí Daniel. „Na dĺžke nezáleží tak ako na usporiadanosti, pokiaľ sa o oblasť krku starostlivo nestaráte, fúzy môžu vyzerať strapaté a veľmi zanedbané. Či už sú vaše fúzy akokoľvek dlhé, mali by byť uniformované od Adamovho jablka po čeľusť a na to by mal byť použitý zastrihovač. “ Je tiež dôležité pamätať na to, aby vaša tvár bola oholená a majte na pamäti, že na definovaných a čistých okrajoch naozaj záleží, preto používajte holiaci strojček, ako je náš Wellington Double Edge Razor, aby ste udržali nerovnomerné strnisko na tvári v jednej línii. „Jedným múdrym pravidlom je vyrezať si priamku z fúzov hore na každú stranu a udržovať ich čo najbližšie prirodzenej vlasovej línii.“ - hovorí náš majster Barber.

  Nezabúdajte na fúzy 

   

  Je tiež dôležité si uvedomiť, že aj tie nejjednoduchšie fúzy vyžadujú pozornosť, pretože vyžadujú pravidelné zastrihovanie, aby se udržali mimo pery. „Či už sú vaše nástroje akékoľvek, či už sa rozhodnete pro nožnice alebo britvu, buďte veľmi opatrní,“ varuje Daniel. Pokiaľ chcete mať svoje fúzy pekne upravené, rozdelte fúzy uprostred a hrebeňom v každom smere, aby ste udržali poriadok, namiesto priameho kefovania. Toto pravidlo platí pro väčšinu štýlov, nezabudnite však na divadelnejšie varianty. „Pokiaľ sa chystáte na tvar, ako je volant alebo podkova, je nutný vosk, ktorý im dá tvar, inak sa vám fúzy určite zhoršia“ hovorí. Udržujte svoje fúzy na mieste pomocou nášho Gentleman’s Mustache Wax, ktorý odborne kombinuje včelí vosk a bambucké maslo, aby upravil a zmäkčil fúzy, a ponúka vynikajúce tvarovateľné držanie, ktoré poskytne kontrolovaný a dobre upravený vzhľad.

   

  Vhodne informovaní a vhodne vyzbrojení správnymi produktami a správnymi nástrojmi budú mať vaše fúzy štátnickú kvalitu a vy sa budete môcť vyhnúť  neupravenému a nevkusnému vzhľadu, ktorému by sa každý gentleman mal vyhnúť za každú cenu.

   

  E-Shop na míru - Foxmate.cz