Jazyková mutácia: Čeština| Slovenština
Mena: |
 • Magazín

5 najčastejších chýb pri holení

  Každý gentleman, ktorý sa niekedy pokúsil o mokré oholenie, dobre vie, že je treba učiniť určité kroky ku zmierneniu potenciálne bolestivých a často nevzhľadných výsledkov holenia. 

  Tradičný rituál mokrého holenia, ktorý sa pre zasvätených stal relaxačnou prestávkou vyvolávajúcou pocity luxusu starého sveta, sa môže až príliš ľahko zmeniť v nápor, kde sa chyby holenia zapisujú na tváre neskúsených a kazí tak príjemnú auru, ktorú človek hľadá u dobrého oholenia. 

  Aké sú teda najčastejšie chyby pri holení, ktorých by sa mal človek vyvarovať?

   

  1. Používanie elektrického holiaceho strojčeka

  Niektorí sa domnievajú, že elektrický holiaci strojček poskytuje rýchlosť a pohodlie viac, ako bežný holiaci strojček a že je to skvelá skratka, ideálna pre cestovanie, alebo rýchle oholenie pred dôležitou schôdzkou, avšak elektrické holiace strojčeky neposkytujú príliš starostlivé a hladké oholenie a dlhodobé používanie často spôsobuje podráždenie, pálenie britvy a umožňuje hromadenie buniek, ktoré môže viesť k zarastaniu chĺpkov. 

  2. Ísť na to sám

  Chyby vo svete mokrého holenia bez nevyhnutných znalostí a prípravy nevyhnutne povedú k nákladným chybám a zlému výberu. Holenie je bez pochybností najdôležitejšou súčasťou starostlivosti o muža a zaslúži si s ním zachádzať s rešpektom. Prečo sa namiesto spoliehania na pokus a omyl nedohodnúť s odborníkmi, ako sú napriklad majstri v odbore v Truefitt & Hill, ich odbornosť a znalosti sú podporené viac, ako dvoma storočiami skúseností ?

  Pokiaľ investujete do profesionálneho mokrého holenia, budete zasvätení do sveta odborných znalostí a znalostí o tajomnom holení, ktoré vás vybaví celoživotným efektívnym holením. Odborné rady týkajúce sa vášho konkrétneho typu pokožky, vzoru rastu vlasov a techník holenia vám umožnia špecificky prispôsobiť váš výber holiaceho strojčeka, krému na holenie, balzamu, zvlhčovača a prípravkov pred holením tak, aby ste dosiahli najlepších možných výsledkov. 

  PSO Shaving2

  3. Brodiť sa

  Holenie bez adekvátnej prípravy je typickou chybou nováčika. Strieknutie vody na pokožku pred nanesením krému, alebo mydla na holenie proste nestačí, pretože sa musíte uistiť, že je vaša pokožka dobre pripravená, vaše póry sú otvorené a vaše fúzy sú zmäkčené, než môžte začať s procesom holenia. Najrýchlejší spôsob, ako toho dosiahnuť je oholiť sa po kúpeli alebo horúcej sprche, ale pokiaľ máte trochu času, doporučujeme účinnejšiu a luxusnejšiu techniku, často označovanú ako tradičná metóda horúcich uterákov.
  Naneste uterák na tvár po dobu minimálne 30 sekúnd, čo je práve toľko času, aby bola vaša pokožka pripravená na dokonalé oholenie. Táto technika je neoceniteľná pre tých, ktorí sa holia každý deň, alebo majú veľmi citlivú pokožku, pretože uvolňuje pokožku a svaly pod ňou, zlepšuje proces holenia a výrazne zlepšuje akékoľvek nepohodlie. 

  4. Chudobná pena 

  Je veľmi dôležité investovať do kvalitného krému na holenie alebo mydla, ako je jeden z rozsiahleho sortimentu krémov na holenie Truefitt & Hill alebo mydiel na holenie v drevených miskách. Pokiaľ hľadáte rýchle výsledky, dosiahnete výdatnejšej peny s krémom na holenie, pretože vytváranie peny z bloku mydla na holenie je dlhodobá záležitosť, ktorá vyžaduje trpezlivosť a vytrvalosť. Zaistite, aby bol každý centimeter vašej pokožky dobre napenený, pretože koža na holenie, ktorá nebola dobre pripravená, je zaručeným spôsobom jej porezania. 

  1804 Shaving Soap & Brush

  5. Zlá technika

  Je dôležité holiť sa zrnom, čo znamená vykonávať drobné úpravy uhlu čepele, aby sa sledoval spôsob rastu chĺpkov, než sa holiť v jednom smere. V krátkodobom horizonte to môže vyzerať ako bližšie oholenie, ale v konečnom dôsledku to vytvorí zarastené chĺpky a posilní pokožku cez poškodené póry. Netlačte na čepeľ, ale natiahnite kožu a vytvorte rovný povrch, po kterom može britva hladko a ľahko kĺzať. Vyvarujte sa opakovania ťahov žiletkou, ktoré by znovu a znovu prechádzali rovnakým miestom, pretože to určite spôsobí popálenie britvy. Po dokončení holenia uzavrite rituál studenou vodou a uzatvorte póry a naneste ukľudňujúci balzam na holenie, ako je napr. balzam po holení Ultimate Comfort, pre ochranu a hydratáciu čerstvo oholenej pokožky.

   

  Keď sa niečo nepodarí 

  Chyby pri holení jsou nevyhnutné, aj keď sa holíte s maximálnou starostlivosťou a presnosťou, takže sa pripravte na tie menej než dokonalé dni. Vybavte sa kamencovým blokom, ktorý obsahuje síran draselný. Keď holenie dokončíte a opláchnete si tvár, môžte mokrým blokom prejsť po pokožke a nechať jeho zbytky na pokožke sedieť 15–20 sekúnd, než ich zmyjete. Kamenec pokožku ukľudní, zníži krvácanie z drobných škrabancov a zmierni následky popálenia britvou.

  E-Shop na míru - Foxmate.cz